CISCO SPEAKERTRACK CAMERA

ciscospeakertrackcamera

Cisco Speaker Track 60 Sese Duyarlı Kamera - OPSİYONEL
Cisco Videokonferans görüsmelerinde aktif konuşmayici daha yakından göstermek üzere Speaker Track 60 çözümünü geliştirdi. Bu çözüm yeni nesil 2 adet Cisco 2 Precision 60 kameradan ve çok sayıda mikrofona sahip ses algılama ünitesinden oluşmaktadır. Böylece görüşme sırasında kameralardan biri aktif sesin geldiği yöne dönerek konuşmacıyı yüz tanıma sistemi ile bulmaktadır ve kameralar arasında direkt görüntü geçişi olmaktadir. Böylece son kullanıcı kamera hareketinden kaynaklanan piksel bozulması olmamaktadır.
Cisco Speaker Track 60 Sese Duyarlı Kamera Klasik bir videokonferans toplantısında kamera genellikle tüm masayı alacak şekilde görüş açısı ayarlanmaktadir. Fakat toplantı başkanı veya masanın köşesinde oturan bir katılımcı konuştuğu vakit karşı tarafa konuşmacıyı daha iyi göstermek için kamera presetleri kullanilarak kamera döndürülmektedir. Bu da doğal olarak görüntü kalitesinde anlık bir bozulmaya sebep olmaktadır.
Cisco Speaker Track 60 Sese Duyarlı Kamera modelinde bir kamera o sirada aktif konusmacıyı gösterirken baska biri söze girdiği vakit diğer kamera o konuşmacıyı bulup ikinci kameranin görüş açısinı ayarlamaktadir. O konuşmacı bulunduktan ve yüz tanıma sistemi ile kamera görüntüyü ayarlayinca karşı taraf giden görüntü ikinci kameradan olmaya başlamaktadır. Son kullanıcı televizyonda olduğu gibi sanki kameramanlar arasında bir geçişmiş gibi algılamaktadır. Toplantının akışı veya düzeni bozulmamaktadır.